Koszula w kwiaty, czyli o kobiecym dualiźmie potrzeb słów kilka

Choć na co dzień mój styl ubierania jest prosty i ze wszech miar stonowany kolorystycznie, a największym szaleństwem jest ubranie brązowej skórzanej kurtki, do głosu dochodzi czasem kolorowy ptak drzemiący gdzieś we mnie, szamoczący się i walczący o moją uwagę, uporczywie skłaniający do wyboru pstrokatych printów.
Z miejsca dodam, że choć dylemat ten jest pozornie ze wszech miar błahy, to jest tym samym odzwierciedleniem jakże powszechnego zjawiska kobiecego  dualizmu potrzeb. Przytoczę kilka przykładów:
  • mam włosy proste ( choć chciałabym dziś kręcone )
  • ubieram spódniczkę ( choć w spodniach byłoby wygodniej )
  • czytam trzeci raz Zbrodnię i Karę ( choć zrobię przerwę na Top Model )
  • uwielbiam wysportowanych macho ( choć zasłuchanych w muzyce kameralnej)

Podobno niestałą jest kobieca natura, co być może te błahostki w małym stopniu odzwierciedlają, a dzisiejszą bohaterką stylizacji jest taka właśnie kolorowa koszula w kwiaty, która nawet najbardziej nieformalnemu lookowi doda przysłowiowego sznytu.
Choć jest to koszula o klasycznym kroju, w dodatku zdobiona w kwiaty, odpowiednio zestawiona daje ciekawe możliwości stylizacji. Trendy przybywają i odpływają po chwili, aby miejsca ustąpić takim perełkom.

Patrząc na te foty jako prawdziwa kobieta czuję się rozdarta – czy fakt że szaleństwem modowym jest dziś dla mnie koszula w kwiaty nie oznacza jednocześnie, że się najzwyczajniej starzeję? A może bardziej dojrzewam w kwestii doboru ubrań do okazji?

koszula Lambert
buty Mango
jeansy Medicine
kurtka Massimo Dutti

Może Ci się spodobać:

8 komentarzy

  1. Cudna koszula…zakochałam się w tym kolorowym motylu:) Dualizm dualizmem…warto słuchać intuicji. Otulając się takimi barwami musimy czuć się wyjątkowo i " ciepło "nawet w te deszczowe dni. Powiedzialabym nawet, że z tą przekorą bardzo Ci do twarzy . Gratuluję!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *