Synu nie kontynuuj tej wojny

Synku

„Dziewczynka i taka niegrzeczna.”

„Dziewczynka a gracji za grosz.”

„Boże…dziewczynka a taka żywa…Dobrze że chociaż ładna, poradzi sobie w życiu.”

„Widać że dziewczynka, zobacz jak ładnie sprząta.”i z drugiej strony:

„Chłopiec a taki wrażliwy.” 

 „Jak na chłopca jest pełny wdzięku.”     

To tylko kilka ze zdań, które usłyszałam w Waszym życiu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Ty masz lat cztery, a ona niecałe dwa. Chciałabym, żebyś pamiętał, że przede wszystkim Twoja siostra to człowiek, który będzie kiedyś Twoim przyjacielem, powiernikiem sekretów i towarzyszem przygód. Jest w Ciebie wpatrzona już dziś, bawi się tą samą koparką co Ty i układa z Tobą klocki. Będzie miała takie same pragnienia i ambicje, będzie czytała te same książki i razem z Tobą wkraczała  w dorosłość.
Tyle że ona jest dziewczynką, a to zmienia wiele. Będziesz „do przodu” przy kolegach, których sióstr mieć nie będą. Będziesz „do przodu” z wiedzą o tym, że dziewczynki czasem są fizycznie słabsze, a czasem nie. Nawet jeśli są silniejsze, to nie znaczy że są „babochłopami”.

Będziesz wiedział,że czasem dziewczynki są chude,czasem grube,czasem rude a czasem blond. 

Nie miały wpływu na kolor włosów. Będziesz wiedział, że czasem lepiej się uczą, a czasem gorzej. Będziesz wiedział, że sprzątać pokój musisz i Ty, i Twoja siostra, zbierać naczynia po jedzeniu także.
Najważniejsze w tym wszystkim dla mnie jest jednak to, że nie będziesz ich nigdy dyskryminował w żaden sposób przez to, że są dziewczynami.

Nikt nie miał wpływu na to, jaki się urodził-to że dziewczynki mają spódniczki nie znaczy, że chcą żeby pod nie zaglądać, to że mają długie włosy nie znaczy że masz je za nie ciągnąć. 

To, że fizycznie są predystynowane do posiadania dzieci, nie oznacza że będą chciały i musiały je mieć.To, że czasem są bardziej emocjonalne, nie znaczy że są psychicznie słabsze.
Mam nadzieję, że będziesz rzecznikiem praw kobiet i że będziesz traktował je z szacunkiem dla ich godności zanim kogoś nieświadomie skrzywdzisz słowem lub czynem.

 

                                                                                                           Twoja mama.

Może Ci się spodobać:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *